Baskı Resim Workshop

2010, Kaotik Belgeler, MUSA KÖKSAL

Baskı Resim Workshop

MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK PALMARİNA’DA YAZ DÖNEMİ BASKI RESİM WORKSHOP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

Sırasıyla monotype, linol baskı, ağaç baskı ve metal gravürden oluşacak “Baskı Resim Çalıştayı” Haziran ayından itibaren Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak Palmarina’da!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Doç. Dr. Erhun ŞENGÜL ve Doç. Musa KÖKSAL tarafından yürütülecek olan baskı resim workshopunda 4 tekniği de tamamlayanlara sertifika verilecektir. Her bir dersi 3 saat sürecek olan çalışmalarda öncelikle baskı resimin tarihçesine yönelik bir sunum gerçekleştirilecektir. Malzemeler workshop esnasında katılımcılara  dağıtılacaktır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için;

info@minesanat.com’a ya da ayse@minesanat.com’a mail atabilir veya

05438161034 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Adres: Mine Sanat Galerisi, Palmarina, Bodrum, Yalıkavak, MUĞLA

TEKNİKLERLE  İLGİLİ  BİLGİLER

MONOTYPE TEKNİĞİ  : Tek bir baskı olanağı veren baskı tekniğidir. Aynı zamanda istenilen renklendirme olanağı sağlayan deneysel bir tekniktir.

LİNOL BASKI TEKNİĞİ : Yüksek baskı tekniklerinden biridir. Linolyum malzeme üzerine oyma ve çizme tekniği ile uygulanır. Malzemenin yumuşaklığından dolayı kolay çalışma  ve biçimlendirme olanağı verir. Tek kalıpla çok renkli baskı yapma olanağı sağlar. Aynı çalışmayı çok sayıda çoğaltmaya imkan verir.

AĞAÇ BASKI TEKNİĞİ : Yüksek baskı tekniklerinden biridir. Ağaç plakalar üzerine oyma ve çizme tekniği ile uygulanır. Yüzeyde kolay çalışma ve biçimlendirme olanağı verir. Ayrıca tek kalıpla çok renkli baskı yapma olanağı sağlar ve aynı çalışmayı çok sayıda çoğaltmaya imkan verir.

METAL GRAVÜR  TEKNİĞİ : Diğer tekniklerden ayrılan en belirgin özelliği metal plakalar üzerine çizim yapıldıktan sonra asit aşamasının uygulanmasıdır. Çalışılan plakaların asitte  bekletilme sürelerinden sonra özel gravür presinden geçirilmesiyle baskı sonucunun alındığı bir tekniktir.

2015, LETZTE BLİCK-MUSA KÖKSAL