Bülent ÇINAR "Sürprizler"

Bülent ÇINAR “Sürprizler”

2 Ekim – 3 Kasım 2009, Nişantaşı

Yaklaşık bir yıl önce Nişantaşı’ndaki mekanıyla sanatseverleri buluşturan Mine Sanat Galerisi 25. yılına doğru güçlü projeleriyle ilerlerken bu mekanında gerçekleştireceği sergilerine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi  genç heykeltıraş Yardımcı Doçent Bülent ÇINAR’ın 4. kişisel sergisiyle başlangıç yapıyor.

Bülent ÇINAR, 1993 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümünden mezun olmuş ve 2000 yılından bu yana aynı bölümde öğretim görevlisi olarak akademik hayatını sürdürmektedir. 1990 yılından bugüne yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda heykel sempozyumu ve sergilere katılmış olan Bülent ÇINAR, heykelin, özellikle bulunduğu alanda görsel oyunlar yoluyla ya da formuyla izleyiciyi herhangi bir eyleme davet etmesini sağlamaya çalışır. Böylece olağan durumunun dışına çıkararak heykeli güncel hayatın içinde tutmaya çabalar. ÇINAR, bu yıl da izleyiciye görsel oyunlar yoluyla “Sürprizler” diye adlandırdığı eserlerini sunuyor. Sanatta Yeterlik çalışmasında İzleyici-Heykel ilişkisini irdeleyerek açık alanlara tasarladığı heykellerinde yer alan “oyunsu kullanım” yoluyla izleyiciyi heykellerine davet eden sanatçı, bu tasarımların farklı boyutlardaki heykelleri ile sanatseverlerle buluşuyor.

Mine Sanat Galerisi’nin Nişantaşı mekanında gerçekleşecek olan bu sergideki “Sürprizler” e tanıklık etmek üzere siz sanatseverleri 02 Ekim-03 Kasım 2009 tarihleri arasında galerimize bekliyoruz.