Zekai Ormancı 'Anısına'

Zekai Ormancı ‘Anısına’

6 Kasım – 6 Aralık 2009, Nişantaşı

Mine Sanat Galerisi’nin kurulmasına önemli bir katkısı olan Ressam Prof. Zekai Ormancı’nın 2008 yılının Nisan ayında aramızdan ayrılması bizleri derinden üzdü. Kıymetli sanatçımızın anısına 6 Kasım – 6 Aralık 2009 tarihleri arasında galerimiz Nişantaşı mekanında eserlerini ve atölyesinden sürpriz görselleri sizlere sunacağız.

Sanatçımızın Türk resim sanatındaki önemini sanatseverlerimize tekrar hatırlatmak, unutturmamak ve böylece genç sanatçılarımıza örnek olacak bir sanat yaşamını izleyicimize sunmak adına, galerimizde kıymetli sanatçımızın eserlerini sergileyeceğiz.Sergide yer alacak olan eserlerinin yanı sıra, çeşitli fotoğraflar ve sanatçının atölyesinden getirilen bazı malzemelerle; sanatçının atölyesi galeri mekanında oluşturularak Zekai Orma’cının atölye malzemeleri birebir görülebilecek. Yani bir nevi, kıymetli sanatçımızın atölyesi galeri mekanına taşınmış olacak.

Bunların yanı sıra sanatseverler Ormancı’nın yağlıboya ve pastelboya çalışmalarından örnekleri görme imkanı bulabilecekler.Resimlerinde kompozisyon ve renk olgusunun ön planda olduğu sanatçının tuallerindeki, bu etkinin pastelle yaptığı çalışmalarına nasıl yansıdığını ve eserlerdeki renk armonisine kapılıp, hareketlilik içinde o büyülü dinginliği hissetmek ve görmek mümkün.

“Zekai Ormancı Anısına” adlı sergide, bu atmosferi yaşamak, sanatçının atölyesinin galeri mekanında can buluşunu izlemek üzere, 6 Kasım – 6 Aralık 2009 tarihlerinde sizleri Mine Sanat Galerisi Nişantaşı mekanına bekliyoruz.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.