Özgül Arslan "Uzak Kaç Adım Eder?"

Print

Özgül Arslan “Uzak Kaç Adım Eder?”

4 Aralık 2013 – 14 Ocak 2014, Nişantaşı

uzakkacadimeder_genel2

Mine Sanat, 2013 yılının son günlerinde Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder?” isimli sergisini 4 Aralık 2013 tarihinde sanat severlerle buluşturuyor.

Özgül Arslan’ın siyah kadife kumaş üzerinde ağartıcılar kullanarak ve silerek oluşturduğu resimleri dışında mekana özgü yerleştirmesi ve video çalışmasıyla da izleneceği sergi, sanatçının son dönem üretimlerine odaklanıyor.

Çalışmalarında resmi ideolojiler, eril iktidar ve tüketim kültürü tarafından şekillendirilen ‘kadın’ imgesini merkezine alan Arslan, 1990’lı yılların ortasından itibaren etkin olduğu sanat pratiğinde bireyselden toplumsala çok katmanlı anlatımı benimser. Resimden fotoğrafa, videodan enstalasyona farklı mecralarda ortaya çıkan üretim çeşitliliği sanatçının hem güncel gerçekliğe dokunuşunda hem de günümüz sanatının çoğul estetiğine yönelik yaptığı vurguda kendini göstermeye devam eder. Özgül Arslan’ın “Uzak Kaç Adım Eder!” başlığı altında izlenecek son dönem üretimleri, toplumsal olgular, ilişkiler, yaşam biçimleri ve bireysel deneyimleri dışında aynı zamanda sanat tarihini de mesele ediniyor.

Özgül Arslan’ın teknik anlamda da sürprizlerle karşılaşacağınız bu sergiyi heyecanla izleyeceğiniz umut eder, MEKANIMIZA 14 Ocak 2014 tarihine kadar Pazar-Pazartesi günleri hariç 11.00-19.00 saatleri arasında bekliyoruz.

Açılış kokteyli: 4 Aralık 2013 Saat: 18.30-20.30