Şükrü BOZLUOLCAY Koleksiyon Sergisi

Şükrü BOZLUOLCAY Koleksiyon Sergisi

 26 Kasım – 20 Aralık 2008, Nişantaşı

İstanbul’un Anadolu yakasının önemli merkezlerinden Caddebostan’da çağdaş sanat faaliyetlerini sürdüren Mine Sanat Galerisi, güçlü projeleriyle 25 yıldır Türk Sanat Dünyasında öncü olmaya devam ediyor. Galerinin bu yıl hayata geçireceği büyük girişim ile sanatseverler seçkin sanatçılarla Nişantaşı’ndaki yeni galeri mekanında da buluşabilecekler.

İstanbul’un en köklü semtlerinden birisi olan Nişantaşı, şehrin tarihi büyüsünü günümüze taşırken; bir yandan alışveriş ve eğlence merkezi, diğer yandan da sanat merkezi olma yolunda ilerlerken, bu konumu nedeniyle Mine Sanat Galerisi’de ikinci mekanı olarak Nişantaşı’nı seçiyor. Galeri, Caddebostan ve Nişantaşı mekanlarında sergi, performans ve tamamlayıcı projelerle iki kıtayı bir sanat köprüsüyle birleştiriyor.

bozluolcay_ve_nurgulener

Kasım ayında sanatseverlere kapılarını açacak olan Nişantaşı galeri mekanının açılış sergisi, Marmara Nükleer Tıp Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Bozluolcay’ın koleksiyon sergisiyle gerçekleşecek.

Koleksiyon
Adnan Çoker, Yusuf Taktak, Mehmet Güleryüz, Devrim Erbil, İsmet Doğan, Nuri İyem, Feyhaman Duran, Komet, Özdemir Altan, Selim Altan, Şadan Bezeyiş, Zühtü Müridoğlu, Ferruh Başağa, Nazmi Ziya, Pertev Boyar, Fikret Mualla, Burhan Uygur, Mustafa Ata, Utku Varlık, Burhan Doğançay, Zeki Faik İzer, Ergin İnan, Üsküdarlı Cevat, Nedret Sekban, Leopold Levy, Hale Asaf, İhsan Cemal Karaburçak, Güngör Taner, Ali Avni Çelebi, Cevat Dereli, Adnan Varınca, Leyla Gamsız, İlhan Berk, Hoca Ali Rıza, Ömer Uluç, Fahrelnissa Zeid, Sabri Berkel, Selim Turan, Abidin Dino, Birim Bozok, Şeref Akdik, Mahir Güven, Avni Arbaş, Eren Eyüboğlu, Mustafa Ayaz, Turan Erol, Nazlı Ecevit, Necdet Kalay, Zeki Kıral, Orhan Taylan, Ercüment Kalmık, Adnan Turani, Zahit Büyükişliyen, Ertuğrul Ateş ve Hüseyin Gezer gibi kıymetli çağdaş sanatçılarımızın eserleri izleyiciyle buluşacak. Bozluolcay koleksiyonunda yeralan sergideki eserler ve diğerleri hazırlanacak olan bir kitapla da izleyiciye sunulabilecek.

bozluolcay_minegulener

Sayın Dr. Şükrü Bozluolcay ve Marmara Nükleer Tıp, sanata katkılarına sadece resim alarak değil, böyle köklü ve Türkiye’nin en doğru çağdaş sanat galerisine destek vererek Nişantaşı’nda yer almasını sağlamıştır. Kendisine saygılarımızı sunuyoruz…