7 MEKAN

7 mekan.web

7 MEKAN

9 Şubat – 31 Mart 2016, Nişantaşı

“7 Mekan” sergisi, 9 Şubat 2016 tarihinden itibaren Mine Sanat Galerisi Nişantaşı Dr. Orhan Ersek Sokak’taki yeni mekanında!

YEDİ MÜHÜR

Mine Sanat Galerisi; 2016’da 31. yılına girmiş oldu. Sanat ortamımız için ender görünen bu süreklilik, hiç kuşkusuz, çağdaş sanatın ülkemizde boy salmasını sağlayan özelliklerdendir. Çünkü, Mine Sanat başından beri “çağdaş sanat” ilkesini korumuş, riske girerek genç sanatçıları da beraberinde bu günlere getirmiştir. Zaten özgeçmişini simgelercesine; geçen yıl 30. yılına armağan olarak çıkardığı kapsamlı 3 ciltlik kitabıyla belgelemiştir.

Şimdi, yeni mekanı-yedi mekanı ile birlikte zorlukların üstesinden gelerek, galerilerinde sergiler açtığı sanatçılardan bir kısmıyla, bir bakıma “uğurlu olsun” sergisi açıyor. Sanatçıların bir araya gelmesini sağlayan; Mine Gülener’dir. Mekan elvermediği için katılamayan öteki sanatçıları bundan sonraki sergilerinde sunacaktır.

“Yedi Mekan” sergisi adı farklı imgeler çağrıştırmasının yanı sıra, galerinin İstanbul’a selamıdır da!

Bizler, sanatçılar, olarak Mine Sanat Galerisi’nin yeni mekanında da başarılı sanatsal etkinliklere “mühür” basacağına eminiz.

Yusuf TAKTAK

“7 Mekan” sergisinin açılışı, 9 Şubat 2016 Salı günü saat 18:00’de Mine Sanat Galerisi’nin Nişantaşı’ndaki yeni mekanında gerçekleştirilecektir.

Sergide Yer Alacak Sanatçılar
Balkan Naci İslimyeli
Bedri Baykam
Bubi
Halil Akdeniz
Koray Ariş
Meriç Hızal
Serhat Kiraz
Tomur Atagök
Yusuf Taktak

7 mekan.web