Ahmet Alankuş "Zamanaşımı"

web

Ahmet Alankuş “Zamanaşımı”

27 Nisan – 15 Mayıs 2016, Palmarina

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mimar olarak mezun olan Alankuş, sanatçı görüsünü, mimarlığın yanında sahibi olduğu hazır giyim firmasında reklam fotoğrafçılığı ve stilistlik yaparak da yansıtmıştır. Bu eğilim bir süre sonra mimar kişiliğinin de önüne geçerek Milano ve Paris gibi modanın başkentlerinde uzun yıllar moda fotoğrafçılığı yapmasını beraberinde getirmiştir.

Bir taraftan Marie Claire gibi dergilere moda fotoğraflarıyla katkıda bulunan Alankuş, kendi duygu dünyasını yansıttığı fotoğraflar çekmeyi de ihmal etmemiştir.

Küçük yaşlarından itibaren resimle başlayan sanat tutkusu, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenim görmesiyle birlikte Ahmet Alankuş için yaşam biçimi halini almıştır. Alankuş 1990’lı yılların sonuna doğru hız verdiği resim çalışmalarına 2000’li yıllarda daha da yoğunlaşmıştır.

Yağlıboya ve akriliğin yanında pas, ağartma gibi farklı renklendirme tekniklerini çalışmalarında sıkça deneyimleyen Alankuş, tuvalin dışında metal, ahşap ve pleksi gibi malzemeleri de ustalıkla uygulama alanı olarak kullanmaktadır.

Eylül 2015’te Nişantaşı Mine Sanat Galerisi’ndeki “2000’DEN 2015’E” başlıklı sergisinde son 15 yılda hayata getirdiği çalışmalarını sunan sanatçı, Nisan 2016’da “Zamanaşımı” sergisiyle Mine Sanat Galerisi Bodrum’da yeniden karşımıza çıkıyor.

 

“Zamanaşımı” sergi açılışı 27 Nisan 2016, saat 17:00’de, Mine Sanat Galerisi, Bodrum Yalıkavak Palmarina şubesinde gerçekleşecektir.

 

120x144