Contemporary İstanbul 2008

Contemporary İstanbul 2008

15 – 19 Ekim 2008

ci_08

Sanatçı: Balkan Naci İSLİMYELİ

Mine Sanat Galerisi olarak bu yılda Contemporary İstanbul’da yer almaya devam ediyoruz. Bu yıl ki standımızda; sizlere değerli sanatçımız Balkan Naci İslimyeli’nin yeni projelerinin başlangıcı olan eserleri sundu.

Balkan Naci İslimyeli “Tuhaflıklar Tarihi I” adlı yeni sergisiyle Contemporary İstanbul uluslararası sanat fuarında… Çağdaş Türk sanatının en önemli isimlerinden Balkan Naci İslimyeli 15 – 19 ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası contemporary sanat fuarında “tuhaflıklar tarihi I” sergisiyle mine sanat galerisi reyonunda yer adı.

Tuval üzerine karışık teknikteki ondokuz yeni yapıttan oluşan bu sergi üç bölümlük kapsamlı bir projenin ilk ayağı. Balkan Naci bu yeni sergisinde yakın ve uzak tarihimizin hiciv dolu dökümüyle yaşadığımız günler arasında çarpıcı özdeşlikler kuruyor. Sanatçı tuhaflıklar tarihi I için ”bedeni kafes sözcüğüyle tanımlayan yasadığı alanların sınırlarıyla kendi sınırlarını içselleştirmiş kapalı bir kültürün hayal yoluyla kaçış öyküleri olarak tanımlıyor”.