Artbosphorus Çağdaş Sanat Fuarı 2011

Artbosphorus Çağdaş Sanat Fuarı 2011

28 Nisan – 1 Mayıs 2011

Sabahat Çıkıntaş’ın AZ’DAN ÇOK sergisi ARTBOSPHORUS’da…

Bu seneki konsepti “DÜŞLER, RENKLER, GERÇEKLER” olarak belirlenen İstanbul ARTBOSPHORUS Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında Mine Sanat Galerisi standında Sabahat Çıkıntaş’ın AZ’DAN ÇOK adlı sergisi yer alıyor.

Daha önceki çalışmalarında buluntu malzemeyle soyut estetik bir yapı kuran Sabahat Çıkıntaş, AZ’DAN ÇOK adını verdiği yeni sergisinde rengin varyasyonlarını, çağrışımını, resim sanatındaki yaptırımlarını araştırıyor.

Daha çok lirik soyutta görmeye alıştığımız rengin tinsel duyarlılığını geometrik soyuta uygularken izleyicinin algısında da yeni pencereler açıyor. Olabildiğince az elemanla yarattığı döngüde plastik dilin anlatımını çoğaltıyor. Onun minimalize ettiği tuvalleri sade görüntülerinin altında çoklu çağrışımları barındırıyor. Yapıtlar, bir sanatçının az elemanla çok şey söyleyebileceğini, belirlediği üslupla da önyargılarımızı elimizden alabileceğini gösteriyor.

Başka bir deyişle Sabahat Çıkıntaş’ın AZ’DAN ÇOK serisi geometrik soyuta tersten bir bakış açısı…

Sergi, 28 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ARTBOSPHORUS Çağdaş Sanat Fuarı, Mine Sanat Galerisi standında izlenebilir.