Çağdaş Sanat 15

Çağdaş Sanat 15

30 Nisan – 30 Eylül 2002, Bahariye
4 Mayıs – 30 Eylül 2002, Caddebostan (Refah Apt.)

MİNE SANAT GALERİSİ’NDE “15. GELENEKSEL YAZ SERGİSİ”

Kadıköy’ün en eski sanat galerisi Mine Sanat Galerisi, “15. Geleneksel Yaz Sergisi”nde çağdaş sanatın resim ve heykel ustalarının yapıtlarına yer veriyor. Sergi, hem galerinin Bahariye’deki merkezinde, hem de Caddebostan’da yeni açılacak şubede yaz ayları boyunca sürüyor.

Kadıköy’ün en eski sanat galerisi, Mine Sanat Galerisi’nin “Geleneksel Yaz Sergisi”nin onbeşincisi 30 Nisan’da galerinin Bahariye’deki merkezinde, 4 Mayıs’ta da Caddebostan’daki yeni şubesinde açıyor. Yaz ayları boyunca açık kalacak sergide çağdaş sanatın resim ve heykel ustalarının yapıtları yer alıyor.

“15. Geleneksel Yaz Sergisi”ne, Mine Sanat Galerisi’nde yıllardan beri kişisel sergiler açan ve özgün çağdaş sanat çizgisini geliştirerek sürdüren sanatçılar yapıtlarıyla katılıyor.

Mine Sanat Galerisi’nin sahibi ve yöneticisi Mine Gülener, galerinin ilkelerini şu sözlerle açıklıyor: “Açtığımız bütün sergilerde çağdaş sanata katkıda bulunan ve yıllar sonra da yapıtlarının değerinin katlanarak arttığını kanıtlayan sanatçıları yeğliyoruz. Başka bir deyişle, yapıtları, çağdaş sanat müzelerine girebilen sanatçılarla çalışma ilkemizi yirmi yıldan bu yana ödün vermeden sürdürüyoruz.”

Küratörlüğünü Porf. Adnan Çoker’in üstlendiği “15. Geleneksel Yaz Sergisi”nde, farklı teknik, biçim ve içerikteki yapıtlar, sanatçıların özgün sanat anlayışlarını yansıtıyor. Ayrıca sergide değişik konseptlerin biraraya getirilmesi de çağdaş sanatla çok boyutlu iletişim kurulmasına olanak sağlıyor. Bu yönüyle “15. Geleneksel Yaz Serigisi”nde çağdaş sanata damgasını vurmuş sanatçıların yapıtları toplu olarak izlenebiliyor.

Mine Sanat Galerisi’nde açılan tüm sergiler gibi, “15. Geleneksel Yaz Sergisi”de kapsamlı bir katalogla belgeleniyor.

Sanatçılar
Özdemir ALTAN
Koray ARİŞ
Zeki ARSLAN
Mustafa ATA
Tomur ATAGÖK
Sedat BALKIR
Ferruh BAŞAĞA
Bedri BAYKAM
Bubi
Adnan ÇOKER
Burhan DOĞANÇAY
Hüseyin GEZER
Meriç HIZAL
Ergin İNAN
Balkan Naci İSLİMYELİ
Yücel KALE
Nur KOÇAK
Zekai ORMANCI
Seçkin PİRİM
Yusuf TAKTAK
Güngör TANER
Seyhun TOPUZ
Ömer ULUÇ
Utku VARLIK
Ebru YILMAZ