Çağdaş Sanat 21

Çağdaş Sanat 21

21 Mayıs – 30 Temmuz 2008, Caddebostan (Ogün Sok.)

Mine Sanat Galerisi’nin yirmi yıldır devam eden geleneksel yaz sergisi; bu yıl, Çağdaş Sanat 21-Yaz Sergisi ( Contemporary Art 21) adı altında, 21 Mayıs Çarşamba günü sanatseverlerle buluşuyor.

Yıllardır bir prensip altında gerçekleşen yaz sergisi, bu yılda Mine Sanat Galerisi’nde bugüne kadar sergi açmış olan sanatçıların eserlerinden oluşmaktadır. Kurulduğu günden bugüne dek, daima kendini yenilemekte olan Mine Sanat Galerisi, Türk Sanatında önemli imzaları oluşmuş çağdaş sanatçıları galeri mekanında ağırlarken, genç sanatçılarıda bu kıymetli ustalarla bir araya getiriyor.

Sergi; resim, heykel ve seramik sanatçılarından oluşan 34 sanatçıyı buluşturuyor.

Resimde;
Adnan Çoker,
Özdemir Altan,
Mehmet Güleryüz,
Ergin İnan,
Nur Koçak,
Zekai Ormancı,
Yusuf Taktak,
H. Avni Öztopçu,
Ömer Uluç,
Burhan Doğançay,
Devrim Erbil,
Tülin Onat,
Balkan Naci İslimyeli,
Erol Akyavaş,
Selim Altan,
Tomur Atagök,
Bedri Baykam,
Sinan Demirtaş,
İsmet Doğan,
Hülya Düzenli,
Hakan Onur,
Dagmar Göğdün,
Utku Varlık,
Seçil Erel,
Halil Akdeniz,
Ertuğrul Ateş,
Can Maden,
Berna Erkün,

heykelde;
Zühtü Müridoğlu,
Hüseyin Gezer,
Meriç Hızal,
Koray Ariş,
Bülent Çınar,

seramikte  ise;
Pınar Yeşilada yer alıyor.

Zengin sanatçı içeriğine sahip olan sergi, bir o kadarda zengin tekniği bünyesinde barındırıyor.Tuval, duralit, kağıt üzerine yağlıboya veya karışık teknikten oluşan eserler izleyiciye sunuluyor. Heykelde ise, bronz, ahşap, mermer gibi malzemeler görülüyor. Böylelikle Türk Çağdaş Sanatının dünü ve bugününün farklı tekniklerle ele alınış biçimi galeri mekanında can buluyor.

Bu tarihi serüven içinde, Türk Sanatı’nda önemli yere sahip çağdaş sanatçıların eserleri ile bir arada olmak isteyen sanatseverlerle, Mine Sanat Galerisi’nde buluşmak isteriz.