Çağdaş Sanat 22

Çağdaş Sanat 22

3 Mayıs – 3 Temmuz 2010, Nişantaşı
5 Mayıs – 30 Ağustos 2010, Caddebostan (Ogün Sok.)

Mine Sanat Galerisi kuruluşunun 25. Yılı nedeniyle gelenekselleşmiş olan yaz sergilerinin 22. sini açıyor. Demek ki Mine Sanat Galerisi 22 yıldır Türkiye’de ilk defa yaz sergilerini kesintisiz hale getirerek 21 defa açmış, bu yılda 22.sini açarak  Türk sanatında bulunduğu yeri ispatlamıştır.

Galeri o günlerlerden bu yana Atatürkçü kimliği ile kazandığı; yenilikçi bakışı, genç sanatçılara ve koleksiyonerlere verdiği desteği ile Çağdaş Türk Sanatına verdiği emeğini hep korumuş, bu desteğine her zaman devam etmiştir.

Yaz sergilerini İstanbul’daki galeri mekanlarında ve zaman zamanda İstanbul’a sığamayıp bodrum’a taşımış olan galeri, bu yıl ilk defa Nişantaşı mekanında da yaz sergisine yer veriyor ve Avrupa yakasını Geleneksel sergisi ile buluşturuyor. Burada kalmayıp sergi her zaman olduğu gibi Asya yakasında Caddebostan mekanında da  izlenebilecek.

Sergide;
HALİL AKDENİZ
MEHMET AKSOY
EROL AKYAVAŞ
BİLGE ALKOR
ÖZDEMİR ALTAN
SELİM ALTAN
BERİL ANILANMERT
KORAY ARİŞ
MUSTAFA ATA
TOMUR ATAGÖK
FERRUH BAŞAĞA
BEDRİ BAYKAM
NİLAY BÜYÜKİŞLİYEN
ZAHİT BÜYÜKİŞLİYEN
SABAHAT ÇIKINTAŞ
BÜLENT ÇINAR
ADNAN ÇOKER
İSMET DOĞAN
BURHAN DOĞANÇAY
HÜLYA DÜZENLİ
BERNA ERKÜN
HÜSEYİN GEZER
MEHMET GÜLERYÜZ
MERİÇ HIZAL
GÜL ILGAZ
ERGİN İNAN
BALKAN NACİ İSLİMYELİ
SERHAT KİRAZ
NUR KOÇAK
MARKUS LÜPERTZ
HEINZ MACK
CAN MADEN
HAKAN ONUR
ZEKAİ ORMANCI
H. AVNİ ÖZTOPÇU
A.R. PENCK
YUSUF TAKTAK
TÜLAY TURA BÖRTECENE
GÜNTHER UECKER
UTKU VARLIK
  yer alıyor. Tuval üzeri yağlıboya, akrilik resimler, fotoğraf düzenleme, kolaj, baskı, karışık teknik çalışmalar; bunların yanında bronz, demir, kösele, mermer vs.. gibi malzemelerden oluşan heykeller ve seramik çalışmalar sergide yer alacak.

Sergilerin ilki 3 Mayıs Pazartesi Nişantaşı mekanında açılıyor ve 30 Haziran’a kadar devam ediyor. Caddebostan mekanı ise; 5 Mayıs Çarşamba günü açılıyor ve 30 Ağustos 2010’a kadar devam edecek.