ESRA SAĞLIK “KALP SEVİYESİ”

deneme 5

ESRA SAĞLIK “KALP SEVİYESİ”

Mine Sanat Galerisi DENEYSEL, 18 Mayıs – 3 Haziran 2023 tarihleri arasında, sanatçı Esra Sağlık’ın solo sergisi “Kalp Seviyesi”ni izleyici ile buluşturuyor. 

Hayatta kalma, doğallık ve kişisel alanın önemini, özgün bir dil ve gerçeküstü bir dünya kurgusu içinde heykellerinde ifade eden Esra Sağlık, kendimizi korumak ve sınırlarımızı belirlemek adına neyin göze alınabileceğini sorguluyor ve bu sınırların nasıl korunması gerektiğinin altını çiziyor. Karşıtlıkların, gücün ve güçlüklerin sakin ve şiirsel bir dille ifade edildiği bu sergi, kırılganlık ile çatışmanın ve direncin uyumunu ve bu uyumun yarattığı gücü vurguluyor. 

Malzeme çeşitliliğinin yanı sıra imge ve dil zenginliği ile dikkat çeken çalışmalar, izleyiciyi sakin ama aynı zamanda yoğun bir atmosferin içine alıyor.  Hem tek başına hem de birbirleriyle ortak bir dilin parçası olan çalışmalardan oluşan sergi, izleyiciyi anlam katmanlarının arasında gezinmeye çağırıyor.

Esra Sağlık “Kalp Seviyesi” sergisi açılış kokteyli 18 Mayıs 2023, Perşembe Günü, Saat 17:00 – 20:00 saatleri arasında Mine Sanat Galerisi DENEYSEL mekanında yapılacaktır. Tüm sanatseverler davetlidir.