Rahmi AKSUNGUR - Hakan ONUR - İrfan ÖNÜRMEN - Yusuf TAKTAK

4_lu_karma

Rahmi AKSUNGUR – Hakan ONUR – İrfan ÖNÜRMEN – Yusuf TAKTAK

22 Ocak – 22 Şubat 2007, Caddebostan (Ogün Sok.)

20 yılı aşkın süredir  Anadolu yakasında Çağdaş Türk Sanatı’nın öncülüğünü yaparak,  faaliyet gösteren Mine Sanat Galerisi,  Bağdat Caddesi’ndeki yeni galerisinde, 22 Ocak 2007 tarihinde, “Rahmi Aksungur, Yusuf Taktak, İrfan Önürmen, Hakan Onur’un” katılımlarıyla gerçeklerçekleşen sergi ile kapılarını sanatseverleri açıyor. Sergi 22 Şubat tarihine dek devam edecektir.

Mine Sanat Galerisi’nin kuruluşundan bu yana galerinin önemli sanatçılarından olan Yusuf Taktak’ın düzenlediği sergide sanatçılar, kişisel ve sanatsal yakınlıkları nedeniyle birayaya gelmişlerdir. Heykeltraş Rahmi Aksungur, ressam Yusuf Taktak, İrfan Önürmen ve Hakan Onur, geleneksel alt yapı ile çağdaş sanatı birleştirmektedirler.

Mine Sanat Galerisi, 24 yıllık faaliyeti süresince, hem Çağdaş Türk Sanatı’nın taşıyıcı kimliğindeki tecrübeli sanatçılarla ortak projelere imza atmış, hemde genç kuşak sanatçıların gelişimine katkıda bulunan çalışmalar ortaya koymuştur. Misyonunda toplumsal sanat görüşünü geliştirmek ilkesi yer alan Mine Sanat Galerisi, bilinçli koleksiyonerliği yaymak adına çabalamış; ayrıca sektöre yeni giren galerilere mentor  olarak yaklaşıp, destek olmayı bilmiş köklü bir galeridir.

Mine Sanat Galerisi, Caddebostan’da, bulunduğu mekanı kapatmadan, Bağdat Caddesi’ne doğru çıkış yaptığı yeni mekanda dinamizmine dinamizm katararak ilerlemektedir. İskele Yolu Ogün Sokak’ta bulunan eski galeri, showroom ve alternetif bir mekan olarak genç sanatçılarla faaliyetlerine devam etmeyi hedeflemektedir.