"Çağdaş Sanat 1985" Belgesel Gösterimi

minesanat1985

“Çağdaş Sanat 1985” Belgesel Gösterimi

Mine Sanat Galerisi’nin 30 yıl kutlamaları devam ediyor…

“Çağdaş Sanat 1985” isimli belgeselde, Mine Sanat Galerisi ile 30 yıl boyunca yolları kesişen sanatçı, sanat tarihçi, koleksiyonerlerle yapılan röportajlar, galerinin kuruluş yılı olan 1985’ten itibaren gerçekleşmiş sergilere ait açılış videoları, fotoğraflar, davetiye ve afiş gibi basılı malzemeler de yer almaktadır.

“Çağdaş Sanat 1985” belgeselinde Halil Akdeniz, Özdemir Altan, Tomur Atagök, Bedri Baykam, Bubi, Zahit Büyükişliyen ,Füruzan Canayaz, Sabahat Çıkıntaş, Adnan Çoker, Devrim Erbil, Berna Erkün, Dagmar Göğdün, Mine Gülener, Nur Gülener, Ali Güreli, Meriç Hızal, Nazan İpşiroğlu, Balkan Naci İslimyeli, Serhat Kiraz, Nur Koçak, Can Maden, Zarife Ormancı, Okan Savga ve Yusuf Taktak’ın  anlatımıyla Mine Sanat Galerisi’nin kuruluş ve 30 yıllık öyküsüne tanıklık edebilirsiniz.

Mine Sanat Galerisi’nin 30. Yılının doldurması sebebiyle hazırlanan “Çağdaş Sanat 1985” başlıklı belgeselin 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 17.30’da gösterimi yapılacaktır.
Videographic Unit tarafından hazırlanan Çağdaş Sanat 1985 isimli belgeselin ön gösterimine katılımınız bizleri onurlandıracaktır.