Çocukça

IMG_7671

Çocukça

5 Mayıs – 30 Ağustos 2010

[singlepic id=64 w=320 h=240 float=left]Mine Sanat Galerisi Caddebostan mekanında 5 Mayıs’tan itibaren sürmekte olan Çağdaş Sanat 22 sergisini farklı bir gözle izliyoruz : “ÇOCUKÇA” ! ! ! ….

Serginin biraraya getirdiği farklı söylemlerle, birbirinden ayrı tekniklerle aynı noktada; “çağdaş sanat” kavramında buluşan sanatçıların oluşturduğu yaklaşık 35 adet eseri çocuklarımızın düşünce dünyalarına bırakarak, onların yorumlarına sunuyoruz…

Fotoğraf, resim, heykel, seramik, baskı çalışmalarından örnekleri izleyebilecek olan öğrencilerimiz her bir eserde başka bir dünya keşfedecek, zaman zaman o resmin karakteri olacak, zaman zamanda bir heykelin ta kendisi…

Çeşitli oyunlarla  yaratıcı drama teknikleri kullanarak;  bu zengin içeriğe sahip sergimizi çocuklarımızın düş dünyasından görerek, onların meydana getirdiği resimlerle daha da zengin kılmak istiyoruz.

[singlepic id=65 w=320 h=240 float=right]Bunun içinde 4-12 yaş arası tüm arkadaşlarımızı 13-17 Temmuz 2010 tarihleri arasında galerimizin açık olduğu saatlerde sergimize bekliyoruz. Çocukça bakmak, çocukça görmek ve çocukça resimlemek için….

Bir de sürprizimiz var J Bu bir hafta içerisinde yapılan resimlerden en başarılı bulduğumuz çalışmaya ödül veriyoruuzz ! ! ! …

Haydi şimdi hep birlikte, “ÇOCUKÇA ÇAĞDAŞ SANAT 22” YE…

bodrum_resimkursu

Bu geniş kapsamlı serginin haricinde galeri Mine Sanat Atölyesi’ndeki etkinliklerine de aralıksız olarak devam ediyor. Geçen yıl bu etkinliklerini Bodrum’da gerçekleştiren galeri bu yıl tüm çocuklarımızı Caddebostan’daki atölye mekanına bekliyor. Cumartesi-Pazar hariç hergün genç ressam Azime Sarıtoprak ile yapılabilecek olan etkinliklerde özel çalışmalarla her çocuğun kendini keşfetmesi ve kendi yeteneklerinin farkındalığına varması amaçlanıyor.

Atölyede, çocuklara özel anlatım ve sunumlarla; sanat tarihinden akımları ve sanatçıları tanımak; resimler, baskılar, heykel maketleri yapmak, fotoğraflar çekmek mümkün, 5-14 yaş grubu olan tüm arkadaşlarımıza Mine Sanat Atölyesi kapıları açık.