Jale Nejdet ERZEN Doğa ve Duygu

jale_nejdet

Jale Nejdet ERZEN Doğa ve Duygu

5 Mart – 29 Nisan 2012, Nişantaşı
8 Mart – 29 Nisan 2012, Caddebostan (Ogün Sok.)

Mine Sanat Galerisi, Nişantaşı ve Caddebostan’daki her iki mekanında da Ressam, Sanat Tarihçisi Jale Nejdet Erzen’in çalışmalarına yer veriyor.

Jale Necdet Erzen’in çalışmaları, doğanın çok yönlü vurguları ve sessizliğinden esinle bedeni, resmin görsel nitelikleri sayesinde sözsüz bir dünyaya taşıyor. Doğanın, görme ve onun sarhoşluğu ile hissedilen sürekliliği; biçimde de  sözel anlamlara izin vermeyen bir süreklilik yaratıyor. Doğanın gizilgücünü taşıyan beden, resimde görünmez derinlik ya da iç hacim sorununu irdeler hale gelirken diğer yandan her hareketi ve teninin her nefes alışı ile mekanı oluşturuyor. Bir ilişkiyi anlatarak zaman boyutunu da var ediyor.

Sergi kapsamında,  11 Nisan 2012 tarihinde Jale Nejdet Erzen’in Metis Yayınlarında basılan son kitabı olan “Çoğul Estetik” kitabı adına bir imza günü düzenlenecek.  Tüm sanatsever izleyicileri ve okurları bekliyoruz.

Jale Nejdet Erzen imza günü Mine Sanat Galerisi Nişantaşı mekanında 11 Nisan 2012 tarihinde 17:00 – 19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.