Manzara Hakkında

Manzara Hakkında

17 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013, Nişantaşı

Mine Sanat, 17 Aralık tarihinden itibaren, Türk sanat tarihinde yer edinmiş ve de geçtiğimiz yıllar içinde galeri bünyesinde sergi açmış 26 değerli sanatçıyı birarada görebileceğimiz “Manzara Hakkında” adlı çok önemli bir karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu sergiyle sanatçılarımızın “manzara” algısı ile birlikte bu kavramın ne anlamlara gelebileceğine, nasıl anlaşılabileceğine, resim sanatı tarihi içinde zamansal olarak ne gibi değişimlere uğrayabileceğine tanık olunacak.

Bu yapıtlar fotoğraf, yağlıboya, akrilik, karışık teknik, dijital baskı gibi çeşitli tekniklerle oluşturulmuştur. Bunlar bize yaratıcılarının “manzara”dan ne anladıklarını gösterirken, bizler de onlarla yolculuğa çıkıp bu kavramın ifade ettiği “dışarıyı gösteren pencere”, “genel anlamda görünüm, bir yöne bakıldığında görülebilen her şey” ile resim ve fotoğraf sanatındaki “konusunu bir doğa, kent parçasından alan resim, gravür ya da desen”anlamlarıyla birleştiği ve uzaklaştığı yerleri görebileceğiz.

Halil Akdeniz, Gülçin Aksoy, Bilge Alkor, Maide Arel, Şemsi Arel, Özgül Arslan,Tomur Atagök, Nancy Atakan, Pertev Boyar, Bedri Baykam, Cevat Dereli, Berna Erkün, Jale Nejdet Erzen, Mehmet Güleryüz, Gül Ilgaz, Namık İsmail, Serhat Kiraz, Nur Koçak, Balkan Naci İslimyeli, Can Maden, Ergül Özkutan, Avni Öztopçu, Güngör Taner, Yusuf Taktak, Cemal Tollu, Azime Sarıtoprak gibi sanatçılarımızın katılımıyla gerçekleştirilecek “Manzara Hakkında” isimli karma sergimizi 17.12.2012 – 31.01.2013 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Nişantaşı mekânında ziyaret edebilirsiniz.