Bedri BAYKAM "Son 10 Yıldan"

Bedri BAYKAM “Son 10 Yıldan”

19 Temmuz – 19 Ağustos 2012

1

Mine Sanat Galerisi, İstanbul’da Caddebostan mekanının yanı sıra Bodrum Yalıkavak Palmarina’daki yeni mekanında sanat projelerini sürdürmeye devam ediyor.

2011’de Yalıkavak Marina’yı bünyesine katan Palmali Grubu kısa sürede marinayı dünya standartlarının en uç noktasına taşımayı hedefleyip turizm alanına katkı sağlarken diğer yandan sanatı da göz ardı etmiyor. Yeni yapısının içerisinde yer alan tarihi yağhane binasını sanat mekanı haline getirmeye karar veren Palmarina yönetimi, bu konuda sanatta marka olan Mine Sanat Galerisi ile birlikte ortak projelere imza atıyor.

Sanat mekanı olarak kullanılan eski yağhane yapısı, bu sefer Türk Çağdaş Sanatı sahnesinin ünlü ve başarılı isimlerinden Bedri Baykam’ın “Son 10 Yıldan” sergisine tanıklık edecek. Son dönem işlerinin sentezi olan ve sanatçının  “Dişi entrikalar”, “At Serisi”, “Lolitart(e)” serilerinin boyut kazanmasında etkili olduğunu ve 80’lerden esinler taşıdığını söylediği 4D çalışmalar da sergilenen çalışmalar arasında…  3. Boyuta ek olarak zaman boyutu da eklenen çalışmalar bu sayede zamanlar arasında kolaylıkla geçiş sağlayabiliyor. Yeni bir teknoloji ile üretilen eserler erotizm, İstanbul, sanat tarihi ve pop kültürüne göndermeler içerdiği gibi aynı zamanda çağdaş sanatta yeni bir sayfa yaratmış oluyor.

Bedri Baykam’ın kariyerinin özeti niteliğindeki “Son 10 Yıldan” sergisi, Bodrum’da Yalıkavak Palmarina Yağhane’de 19 Temmuz – 19 Ağustos 2012 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.