Uçsuz Çizgi Uçları Elimizde

Uçsuz Çizgi Uçları Elimizde

17 Ocak – 28 Şubat 2009, Caddebostan (Ogün Sok.)

Sanatçılar
Berna ERKÜN
Can MADEN

Mine Sanat Galerisi Caddebostan şubesi 24. yılına iki çağdaş kadın sanatçının desen sergisi Uçsuz Çizgi Uçları Elimizde ile giriyor. Berna Erkün ve Can Maden’in 17 Ocak 2009 tarihinde açılacak olan sergisi 28 Şubat 2009’a dek Mine Sanat Galerisi, Caddebostan mekânında izlenebilecek.

Serginin açılış kokteyli17 Ocak Cumartesi günü 17.30’da gerçekleşecek. Sergiye bağımsız işleriyle katılan Berna Erkün ve Can Maden ortak bir desen çalışmasına başlayacak ve sergi boyunca dönüşümlü olarak galeri içerisinde bu iş üzerinde çalışarak tamamlayacaklar.

Berna Erkün ve Can Maden, sergideki işlerinin birbirlerinden bağımsız olmasına karşın desenin, bütünleyiciliği ile zaman zaman öne çıkarken zaman zaman farklı malzemelerle karışarak bağlayıcı elemana dönüşebilme gücü ve çok yönlülüğünden faydalanıyor. Sergide kağıt ve tuval üzerine suluboya, çini mürekkebi, boya ve kolaj çalışmaları yer alıyor.

“Desen sanatın en özgün ifadesidir,” diyen Erkün ve Maden çalışmalarının doğasını “Çizgi, spontane doğası ile sanatçının iç uzamında serbestçe dolaşır, her katmana, her boşluğa girer çıkar. Yapıtlardaki doğa elemanları bu iç uzama ait işaretlerdir. Çalışma sürecinde kendiliğinden ortaya çıkarlar; bir ruhsal harita oluştururlar” diyerek açıklıyor.