Berna Erkün "Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik"

Berna Erkün “Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik”

9 Ocak – 26 Şubat 2012, Caddebostan (Ogün Sok.)

bernaerkunuzak

Berna Erkün “Her zaman var olan ve Hiç yok olmayacak Uçsuz Çizgi” serisinin ardından “Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik” serisi ile 9 Ocak 2012 tarihinden itibaren Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da .

Modern dünyanın kendi üzerinde kurduğu ve tuvallerine yansıyan çalışmalarında hâkim olduğu dil ve hayata karşı duruşunu ifade eden Berna Erkün, “yaşadığımız dünyanın doğallığını yok ediyor olmamız benim tuvallerim çıkış noktasıdır.” diyor.

Çizgiler ve renkler, dokuların birlikteliği ile eşleşmiş görsellerle farklılığı belli noktalarda buluşturarak oluşturduğu çalışmalarında, yaratıcılık süreçlerini boyut, yüzey ve renk ilişkilerinde yoğunlaştıran Berna Erkün’ün “Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik” serisindeki tuvalleri özellikle şiirsel bir anlatımla desteklenen kâğıt oymaları ile fark yaratıyor.

Sanatçının katılmış olduğu pek çok karma serginin yanı sıra; Aile Oyunları, Başucu Kitabı, Med-Cezir, İzlenimler isimli serisi başta olmak üzere 7 kişisel sergisi bulunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda çalışmaları bulunan sanatçı çalışmalarını İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürüyor.

Mine Sanat Galerisi Asya Şubesi
adres: Bağdat Caddesi, Ogün Sokak No:3B Caddebostan, Kadıköy/İstanbul