Yusuf Taktak "ZAM-ANLAMA"

davetiye

Yusuf Taktak “ZAM-ANLAMA”

15 – 31 Ağustos 2015, Palmarina

YUSUF TAKTAK “ZAM-ANLAMA” SERGİSİ 15 AĞUSTOS TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK PALMARİNA’DA

Yusuf Taktak, “Zam-anlama” başlığı altında topladığı çalışmaları ile 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Mine Sanat Galerisi Palmarina ( Yalıkavak – Bodrum) mekanında izleyiciyle buluşuyor. Çağdaş Sanatın ülkemizdeki öncü temsilcilerinden Yusuf Taktak, pentürü aşarak, kavram üzerine inşa ettiği çalışmalarıyla, izleyeni zaman kavramı üzerine düşünmeye sevk ediyor.

2015_tuv_uz_akr_89x116cm

İsimsiz, 2015, tuval üzerine akrilik, 89x116cm

Sanatçı çalışmalarında, yapısal form olarak hayata gelmiş, ilerleyen süreçte yapıdan öte kültürün temel anlatısı halini almış simgelerle kurguladığı kendine has bir dil kullanıyor. Taktak’ın, kendisiyle özdeşleşen diline bu defa, kendi geçmişinden ayrışarak gelen yatay ve dikey şeritler bir zaman düzlemine gönderimde bulunuyor.

“Zam-anlama” başlıklı sergi, son dönem resimleriyle birlikte, sanatçının ilk defa seyirciyle buluşacak olan farklı teknikte ürettiği çalışmalarının da bulunduğu bir seçkiden oluşuyor.

Serginin açılış kokteyli 15 Ağustos 2015, Cumartesi Saat: 18:30’da, Mine Sanat Yalıkavak, Palmarina mekanında, sanatçının katılımıyla yapılacaktır.

yusuf_taktak_zam