Sinan DEMİRTAŞ "Zaman Dışı Yolculuklar"

Sinan DEMİRTAŞ “Zaman Dışı Yolculuklar”

1 Temmuz – 25 Temmuz 2006, D-Marin

Günümüz Türk resminin genç ve başarılı isimlerinden Sinan Demirtaş’ın ‘Zaman – dışı Yolculuklar’ adını verdiği kişisel sergisi 3 Temmuz – 30 Temmuz tarihleri arasında  ‘D – Marin’ Turgutreis Marina Restaurant Etoile De Mer bünyesinde yer alan galeride sanatseverlerle buluşacak.

Bugün artık  belli  bir çizgiyi oluşturmuş, özgün yorumuyla çağdaş anlayışın içinde yer alan yapıtlardan oluşan sergilerle sanatsevere ulaşan Mine Sanat Galerisi’nce gerçekleştirilen  sergide, Demirtaş’ın 2002 – 2006 yılları arasında gerçekleştirdiği yapıtlarından bir seçki yer alıyor.

Sanat eğitimii 1993 yılında M.S.G.S.Ü. Resim Bölümü’nde tamamlayan Demirtaş, öğrenciliğinden başlayarak karma sergilere katıldı, çeşitli şehir ve galerilerde kişisel sergiler açtı. Litografi(taş baskı) yöntemiyle gerçekleştirdiği yapıtlarıyla da tanınan sanatçı, bu sergisinde tuval üzerine yağlıboya ve akrilik çalışmalarına yer veriyor. Sanatçı, bu sergisinde incelikli bir ustalıkla

kendi gerçekötesi bakışıyla klasik resmin gerçekçi betimleme yöntemlerini buluşturuyor.Sinan Demirtaş şuan Yeditepe Üniversitesi G.S.F. öğretim görevlisidir.

‘D – Marin’ Turgutreis Marina Restaurant Etoile De Mer’de,  Mine Sanat Galerisi iki yıldır olduğu gibi bu kez de İstanbul’daki çizgisinden ödün vermeyerek, buradaki sanatsevere sesleniyor. Açılışı 3 Temmuz 2006 akşamı yapılacak olan sergiye, resim sanatına herhangi bir boyutta ilgili olan tüm sanatseverler davetlidir.

D – Marin Turgutreis, Bodrum
Tel: 0 252 382 92 20